Varaosat ja Huolto

Leikkuupuimurit

Leikkuupuimurien huoltopalvelut ja alkuperäiset varaosat löydät lähimmästä Valtran varaosatoimipisteestä.

https://www.agcosuomi.fi/palveluhenkilot/sampo-rosenlew

Metsäkoneet

Sampo-Rosenlew Oy toimittaa alkuperäiset metsäkoneiden varaosat perille heti seuraavaksi aamuksi.

Sampo-Rosenlew

Metsäkoneiden varaosatilaukset puhelinnumerosta 0207 550 661.

Päivystämme puintikaudella 24h vuorokaudessa. Varaosatoimitukset perille heti seuraavaksi aamuksi. Käyttämällä vain alkuperäisiä Sampo – varaosia varmistat tuotteesi turvallisen ja tehokkaan toiminna

Huoltopalvelut

Sivullamme on listattuna itsenäisiä huoltoalan yrityksiä, jotka suorittavat huoltoja ja korjauksia myös Sampo-Rosenlewin metsäkoneisiin sekä alueen koneyrityksille:

1. Savonlinna
Lavoset Oy
Savonlinnantie 4860
57210 Savonlinna
Jussi Lavonen 040-5745555
jussi.lavonen@lavoset.fi  

2. Joensuu
Porokka Invest Oy
Salpakatu 12 , 80100 Joensuu
Janne Justander 050 5417288

3. Jämijärvi
Konehuolto Markku Kujala
Rajakalliontie 13
38800 Jämijärvi
Markku Kujala  0400-331 104
konehuolto.kujala@gmail.com

4. Pörsänmäki

Hiekkapuron Huolto
Haukilahdentie 484 B
74550 Pörsänmäki
Simo Rönkkö

050-5457714

5. Kristiinankaupunki
Tefoma Oy 
Kehätie 25
64100 Kristiinankaupunki
Esa Teräs 040 726 3726
Veli Pekka Teräs 040 5756855
vpteras@gmail.com

6. Metsäkylä (Hamina)
Metsäkylän Autometalli
Metsänummentie 251
49540 Metsäkylä
Juha Klemettilä 040 5047119

7. Ilmajoki
Työkonehuolto Mukkala Oy
Könnintie 285
60800 Ilmajoki
Matti Mukkala 
040-7782492 

8. Mikkeli
Etelä-Savon konehuolto
Ratatie 5
50600 Mikkeli
Petri Pöyry 050-3549661

 petri@estkh.net

9. Soini
Huolto Mäki Oy
Ähtärintie 269
63800 Soini
Joni Mäki 010 4234650
huolto@huoltomaki.fi

10. Ranua
Team Takkisuo Ky
Pekkalantie 187
97700
RANUA
Risto Salmela 040-529 0264
risto@takkisuo.fi

11. Karjaa
Oy Tbtech Ab

Finbyvägen 135
10300 Karjaa
Thomas Björklöf
0400 322774
www.tbtech.fi

Tehtaan kiertävä huoltoauto
Tomi Lavonen 040 0426745
tomi.lavonen@sampo-rosenlew.fi

Toni Mannila 040-6352412

toni.mannila@sampo-rosenlew.fi